Co powinien mieć film produktowy? 5 elementów, które sprawiają, że taki content sprzedaje
Chcesz, aby Twoje produkty stały się atrakcyjniejsze w oczach klientów? Planujesz ich popchnąć w dół lejka sprzedażowego? Zależy Ci na dobrej wizualizacji oferowanych rozwiązań? Przygotuj dobry film produktowy. Oto elementy, o które trzeba zadbać, żeby zadziałał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
1. Dobry pomysł na film produktowy
Zanim rozpocznie się przygotowanie planu zdjęciowego i padnie pierwszy klaps, trzeba dokładnie określić cel, w którym powstaje film produktowy. Należy przy tym zdefiniować m.in.:
- wartości, które komunikuje Twoja marka;
- USP produktowe (unikalną propozycję sprzedażową);
- grupę docelową, dla której powstaje materiał;
- akcję, do której podjęcia ma zmotywować Twojego klienta opublikowany content;
- kanały, którymi będzie dystrybuowany;
- długość materiału do publikacji.
Bez „odrobienia tej pracy domowej” nie będzie oczekiwanych efektów. Tylko film produktowy, który jest częścią świadomej strategii marketingowej stanie się skutecznym narzędziem.
2 Przemyślany scenariusz filmu produktowego
Ogólna koncepcja filmu to teoria. Scenariusz jest jej przełożeniem na praktykę – to on stanie się drogowskazem, za którym będą podążać filmowcy. Uwaga! Będzie potrzebny, nawet jeśli powstaje tylko kilkunastosekundowy klip. Mówimy to z doświadczenia!
Zobacz też: Jak napisać scenariusz filmu wizerunkowego?
3. Jakość wizualna
Film produktowy to treść, która przemawia obrazem. Aby zadziałała na emocje, zmysły i postawy odbiorców – musi być dopracowana do perfekcji. Przy tworzeniu profesjonalnego contentu nie ma miejsca na „niedoróbki”, przypadkowe ujęcia czy „rwany” montaż (chyba że to świadome zabiegi estetyczne).
Dlatego przygotowanie takiego materiału warto zlecić ekspertom. Nasza filmowa agencja kreatywna to dobry wybór. Jesteśmy filmowcami z ogromnym doświadczeniem. Wykorzystujemy wyłącznie profesjonalny, nowoczesny sprzęt, który pozwala nam działać bez ograniczeń. Jak wyglądają efekty? Rzuć okiem choćby na film promocyjny, który przygotowaliśmy dla Fulco:
4. Odpowiednio dobrane techniki filmowe
„Tradycyjny” film czy animacje? W filmach produktowych często przydają się elementy z obu światów. Z jednej strony – wyraźne ujęcia na sam promowany towar albo storytellingowa historia z „żywymi” aktorami. Z drugiej – animowane wstawki, które np. wyjaśnią, jak zbudowany jest produkt oraz jakie są jego właściwości. Jak to może wyglądać w praktyce? Zerknij na film produktowy, który przygotowaliśmy dla Nestor Springs:
Jak widzisz, jest to rozbudowana prezentacja produktów naszego klienta, w której realistyczne, bardzo dokładne ujęcia łączą się ze slajdami. Dzięki temu materiał jest dynamiczny, a zarazem „mięsisty”, bo przekazuje w krótkim czasie wszystkie niezbędne informacje. Można go śmiało wykorzystać np. na ekranach na stoisku podczas targów branżowych.
5. Odpowiednio dobrane muzyka i dźwięk
Film to materiał audiowizualny. Dlatego nie może w nim zabraknąć odpowiedniego tła muzycznego. Może to być sam podkład, dopasowany dynamiką do obrazu, ale również głos lektora „z offu”, który zaprezentuje produkt.
Uwaga! Filmy produktowe, które trafiają do social mediów, muszą być też dostosowane do odtwarzania bez dźwięku. Dlatego warto je również wzbogacić o napisy, które przekażą treści.
Jak widzisz, przygotowanie filmów produktowych jest przedsięwzięciem, które wymaga dobrego zaplanowania i wykonania. Potrzebujesz pomocy przy stworzeniu materiałów, które zwrócą uwagę Twoich klientów i przyniosą mierzalne efekty? Zróbmy to wspólnie! Zadzwoń lub napisz, aby „przegadać” swój pomysł i dowiedzieć się, co możemy dla Ciebie zrobić.