5 Najlepszych filmów Employer Brandingowych, które musisz znać
Jeśli chcesz, aby do zespołu Twojej firmy dołączyli prawdziwi specjaliści, koniecznie zainwestuj w employer branding. Filmy, które zaprezentują Cię jako świetnego pracodawcę pomogą przekonać najlepszych kandydatów na rynku, aby dołączyli właśnie do Twojego zespołu. Zastanawiasz się, jak może wyglądać taka kampania w Twojej firmie? Zainspiruj się najlepszymi przykładami. Oto 5 filmów employer brandingowych, z których warto czerpać pomysły.
1. Kampania employer branding Heineken
Co zrobić, żeby przyciągnąć do firmy kandydatów, którzy umieją wyjść poza schematy, a w pracy szukają niecodziennych wyzwań i ciągłych niespodzianek? Heinekenowi udało się stworzyć wizerunek takiego pracodawcy dosłownie jednym materiałem video. Chociaż kampania, o której mówimy, ma już 11 lat, stanowi świetny przykład udanego employer brandingu.
Na czym polega siła tego materiału?
- Narracja wprost odnosi się do często doświadczanych przez kandydatów powtarzalności i nudy w trakcie rekrutacji.
- Storytellingowa fabuła przyciąga uwagę i – mimo że to video employer brandingowe trwa ponad 3 minuty, chce się je oglądać do końca.
- Ciekawy styl kręcenia nawiązuje nieco do klimatu popularnych reality show czy serialu mockumentary „The Office”.
- Film świetnie wpisuje się w wizerunek marki Heineken, jako wyluzowanej, nieszablonowej i kreującej trendy.
Po jego obejrzeniu wielu kandydatów może z ekscytacją myśleć o tym, jak będzie wyglądać kolejna rekrutacja w Heinekenie. Przyznamy, że… my sami chętnie byśmy ją obejrzeli ;-).
2. Kampania employer branding Intel
Ten film skupia się na pozycjonowaniu Intela jako pracodawcy, który zatrudnia tylko najlepszych. Znających się na żartach, których osoba bez rozległej wiedzy ścisłej by nie rozumiała.
Jaki komunikat przekazuje ten materiał? Jest on prosty: jeśli masz naprawdę ścisły umysł i chcesz pracować wśród ludzi, którzy Cię zrozumieją, dołącz do nas. Jest jeszcze dodatkowa wiadomość – dla klienta – Intel to absolutni eksperci na swoim polu, którym można zaufać.
Na czym polega siła tego video employer brandingowego?
- Krótka, zabawna forma z łatwością skupia uwagę.
- Historia budzi zainteresowanie i… pozostawia pytanie, na czym polegał żart (= zostaje na długo zapamiętana). Komunikat jest uniwersalny – wspiera nie tylko rekrutację, ale i ogólny wizerunek Intela jako marki.
3. Employer branding wideo dla Volvo
Volvo to szwedzki producent samochodów, które są cenione przede wszystkim za bezpieczeństwo. Jednak w tej kampanii employer brandingowej marka komunikuje zupełnie inną wartość: inkluzywność.
Na czym polega jego siła?
- Ma storytellingowy charakter – przedstawia historię kilkorga pracowników. Każdy z nich ma inne podłoże kulturowe i pochodzenie, ale wszyscy tworzą siłę Volvo.
- Może przekonać do wzięcia udziału w rekrutacji kandydatów z całego świata.
- Pokazuje realia pracy w Volvo, przez co pozwala sobie lepiej wyobrazić, jak wygląda codzienność osób zatrudnionych przez koncern.
- Prezentuje Volvo jako otwartą, tolerancyjną markę, dla której różnorodność jest siłą prowadzącą do innowacji.
4. Wideo employer brandingowe dla Dropboxa
Dropbox to firma udostępniająca przestrzeń dyskową, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale czy kojarzyła Ci się kiedykolwiek z zabawą i kreatywnością? Taki komunikat tworzy to video employer brandingowe – inne niż wszystkie!
Na czym polega jego siła?
- Tym, co przyciąga najbardziej, jest nietuzinkowa forma podania komunikatu – zamiast „żywych aktorów” w filmie wystąpiły kukiełki przypominające muppety.
- Urocze i zabawne są też dialogi, nawiązujące do prawdziwych tekstów, które często wypowiada się w świecie biznesu.
- Buduje bardzo pozytywne skojarzenia, co pozwala uwierzyć, że Dropbox to po prostu fajny pracodawca!
5. Film EB dla Sirma
Sirma – Bułgarski holding IT stawia na konkret i typowo reklamowy przekaz skierowany wprost do potencjalnych kandydatów. To video employer brandingowe jest krótkie, angażujące i sprawnie komunikuje najważniejsze korzyści z dołączenia do zespołu.
Na czym polega jego siła?
- Świetne połączenie animacji z „żywym obrazem”, które pozwala bardzo dobrze zobrazować przekazywane koncepcje.
- Prosta narracja, w której nie ma miejsca na przegadane dialogi i rozbudowane metafory. Odwołuje się wprost do potencjalnych kandydatów i ich oczekiwań.
- Muzyka, która nadaje obrazowi jeszcze lepszy rytm.
Na marginesie, w tym klimacie nakręciliśmy materiał dla jednego z naszych Klientów, firmy Nestor:
Który z powyższych przykładów podobał Ci się najbardziej? Chcesz stworzyć coś podobnego dla swojej marki? A może masz zupełnie inną koncepcję lub potrzebujesz inspiracji? Śmiało skontaktuj się z nami i stwórzmy coś wspólnie!